top of page

Wydruki zdjęć 
na szkle

Fotografie to wspomnienia, które warto pielęgnować. I to w najbardziej wyjątkowy sposób. Jedną ze specjalności Holy-Art jest wydruk zdjęć na szkle akrylowym, które dzięki takiej oprawie prezentują się niezwykle okazale i stanowią wspaniałą ozdobę każdego wnętrza. Stosując odpowiednio wyselekcjonowane technologie oraz najlepsze materiały, jesteśmy w stanie zapewnić spektakularny efekt spełniający oczekiwania zarówno osób prywatnych, jak też właścicieli wystaw, galerii czy muzeów.

IMG_0856 (Średni).jpg

Jak wykonujemy zdjęcia
pod szkłem?

Naklejanie zdjęć pod szkło akrylowe to specjalna technika oprawiania fotografii, polegająca na połączeniu całej powierzchni najwyższej jakości tradycyjnego papieru fotograficznego Kodak z doskonałej jakości szkłem akrylowym, przy użyciu ultraprzeźroczystego kleju.

Proces ten nadaje fotografii dodatkowej głębi, podnosi nasycenie barw, kontrast i ostrość obrazu. Uzyskany efekt jest wręcz spektakularny, dlatego technika ta chętnie wykorzystywana jest w galeriach, muzeach, na wystawach wewnętrznych oraz przez osoby prywatne, chcące ozdobić nowoczesne wnętrza swoich domów za pomocą olśniewających fotografii.

Zdjęcia na szkle akrylowym, czyli piękno i trwałość

Zewnętrzną częścią tak oprawionej pracy jest wysokiej jakości szkło akrylowe. W zależności od grubości zastosowanej ultraprzeźroczystej tafli szkła akrylowego uzyskuje się efekt przestrzennej fotografii. Im większa grubość szkła, tym rezultat jest bardziej wyrazisty. 

Na specjalne życzenia klientów, którzy pragną zaopatrzyć się w najbardziej efektowne zdjęcia na szkle, istnieje możliwość polerowania krawędzi szkła, by nadać pracy wyjątkowego efektu szklistych krawędzi.

Standardem w przypadku tego typu oprawy jest zastosowanie technologii Lambda oraz płyty aluminiowej dibond do usztywnienia i zabezpieczenia pracy. Całość, złożona z płyty dibond, doskonałego papieru fotograficznego oraz idealnie przezroczystego szkła akrylowego, nadaje fotografii unikalny, trwały i niepowtarzalny wygląd. Oprawione w ten sposób zdjęcie pod szkłem akrylowym jest zabezpieczone przed zniszczeniem, kurzem, zadrapaniami oraz działaniem czynników atmosferycznych. Dzięki temu przez długi czas zachowuje nieskazitelny wygląd.

Dla umożliwienia montażu fotografii, z tyłu pracy umieszczone są specjalne listwy, które sprawiają, że zdjęcie pod szkłem znajduje się w odległości 20 mm od ściany.

Zapewniamy wydruk zdjęć na szkle przy użyciu najlepszych materiałów

Decydując się na wydruk zdjęć na szkle w Holy-Art, możesz liczyć na najlepszy efekt. Uzyskujemy go dzięki sprawdzonym rozwiązaniom. Oto te najważniejsze!

  • Tradycyjny, najwyższej jakości papier fotograficzny Kodak.

  • Powierzchnia szkła akrylowego, która nadaje fotografii dodatkowej głębi, podnosi nasycenie barw, kontrast i ostrość obrazu.

  • Grubość szkła od 2 mm do 10 mm.

  • Zdjęcie pod szkłem akrylowym połączone jest z płytą aluminiową dibond, za pomocą idealnie przezroczystego kleju.

  • Specjalne mocowanie dające efekt dystansu od powierzchni, na której zawieszona jest fotografia (praca znajduje się 20 mm od ściany).

  • Maksymalny format 150x300cm.

bottom of page